Holandia 1975 bb

1978-9-27 Wisła Kraków – FC Brugge 3-1

Brugge 7Przywitanie kapitanów obu drużyn, po lewej świetny Georges Leekens, a po prawej legenda Wisły, Kazimierz Kmiecik. Na środku fiński sędzia Matti Hirviniemi. Fot. kolekcjabiletow.pl

Brugge 6Przed meczem więcej powodów do zadowolenia miał mistrz Belgii, który w Brugge wygrał 2-1. Fot. kolekcjabiletow.pl

brugge 1Spotkanie rozegrane w Krakowie obserwowało aż 40 tysięcy kibiców. Pomimo, że to drużyna słynnego Ernsta Happela była zdecydowanym faworytem, to zaczęło się pomyślnie dla Wisły, która w 26 min. objęła prowadzenia po golu Kazimierza Kmiecika. Fot. kolekcjabiletow.pl

Bruge 4W meczu nie mógł zagrać kontuzjowany Adam Nawałka. Tuż po przerwie goście zdobyli wyrównującą bramkę. Fot. kolekcjabiletow.pl

brugge 2Kiedy wydawało się, że awans do 1/8 finału Pucharu Mistrzów wywalczą Belgowie, piękną akcją popisali się Kazimierz Kmiecik z Leszkiem Lipką. Była 82 minuta... Fot. kolekcjabiletow.pl

Brugge 3Belgowie czekali na dogrywkę, ale w Wisłę wstąpił nowy duch! Oto sekundy do końca meczu, rzut rożny wykonuje Kmiecik, Zbigniew Płaszewski przerzucił piłkę nad Leekensem, a Janusz Krupiński wpakował trzeciego gola! Fot. kolekcjabiletow.pl

Brugge 5Wisła Kraków sprawiła ogromną sensację eliminując Belgów. Zapytany, kogo chciałby wylosować w następnej rundzie trener Orest Lenczyk stwierdził: "Real Madryt!" Los był jednak łaskawszy dla polskiej drużyny przydzielając jej czechosłowacki Zbrojovka Brno.  Fot. kolekcjabiletow.pl

Wisła Kraków – FC Brugge 3:1 (1:0)

1:0 – Kazimierz Kmiecik (26), 1:1 – René Vandereycken (50), 2:1 – Leszek Lipka (82), 3:1 – Janusz Krupiński (89)

Sędziował: Matti Hirviniemi (Finlandia)

Widzów: 40 000

Żółte kartki: Budka – Jensen

Wisła: Stanisław Gonet – Marek Motyka (78. Jan Jałocha), Krzysztof Budka, Henryk Maculewicz, Zbigniew Płaszewski – Henryk Szymanowski, Zdzisław Kapka, Leszek Lipka – Andrzej Iwan (46. Janusz Krupiński), Kazimierz Kmiecik (kapitan), Michał Wróbel. Trener: Orest LENCZYK (Polska)

FC Brugge: Birger Jensen DAN – Alfons Bastijns, Walter Meeuws, Georges Leekens (kapitan), Jos Volders – Julien Cools, Daniel De Cubber, René Vandereycken, Paul Courant (46. Raoul Lambert) – Bernard Verheecke, Jan Ceulemans. Trener: Ernst HAPPEL (Austria)