-

Screenshot 2227

Uwagi:

• Mecz Pogoń – Hasmonea (7:1) został unieważniony i powtórzony.
  • Mecz Ruch – Polonia (6:2) został unieważniony i zweryfikowany jako walkower 0:3.
  • Mecz 1.FC Katowice – Wisła został przerwany po 73 minutach (piłkarze 1.FC Katowice opuścili boisko) – wynik zweryfikowany jak na boisku.
  • Mecz Pogoń – Czarni został przerwany w 85 minucie – wynik zweryfikowany jak na boisku.
  • Mecz Pogoń – Jutrzenka został przerwany w 85 minucie – wynik zweryfikowany jak na boisku.
  • Mecz ŁKS – Pogoń został przerwany w 78 minucie. Miał być dokończony, ale w międzyczasie drużyna Pogoni została zdyskwalifikowana. Wynik zweryfikowany jak na boisku, choć jedno źródło – EP Fuji – podaje, iż został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla ŁKS (ciekawostką jest fakt, że w tabeli końcowej sezonu źródło to uwzględnia wynik 1:0). W „Przeglądzie Sportowym” z roku 1927 nie ma wzmianki o walkowerze, więc przyjmujemy wynik z boiska 1:0.
  • Mecz Warta – Klub Turystów (2:4) został unieważniony i zweryfikowany jako walkower 3:0. Ten mecz miał być powtórzony, drużyny stanęły do gry, ale goście zakwestionowali osobę sędziego i nie rozegrano ani minuty.
  • Pogoń Lwów została zdyskwalifikowana na 3 ostatnie mecze sezonu, jej przeciwnicy otrzymali walkowery.