Holandia 1975 bb

1968-10-02 Polonia Bytom – Polska 3-4

image026 Wililm I SzymkoiwkaPrzed meczami towarzyskimi z Rumunią (nieoficjalny) i NRD reprezentacja Polski rozegrała sparing z Polonią Bytom. W pierwszej połowie gospodarze zaprezentowali się znakomicie i prowadzili 3-1. Po przerwie w zespole Polski zaszły zmiany, w efekcie biało-czerwoni wygrali 4-3. Na zdjęciu widzimy fragment tego meczu. W drugiej połowie na boisku pojawił się m.in. weteran 36-letni Edward Szymkowiak, który właśnie przepuszcza gola po strzale Jerzego Wilima z Szombierek Bytom. W oddali można ujrzeć Romana Bazana i Jerzego Sadka. Fot. Bydliński/Z archiwum S.K. Wielki Ruch

Polonia Bytom – Polska 3-4 (3-1)

1-0 – Jan Liberda (3), 2-0 – Ryszard Grzegorczyk (4), 2-1 – Andrzej Jarosik (14), 3-1 – Jan Banaś (23), 3-2 – Jerzy Wilim (54), 3-3 – Jerzy Sadek (71), 3-4 – Jerzy Sadek (81)

Sędziował: Pękała (Katowice)

Widzów: 4 000

Polonia: Piotr Brol (46. Edward Szymkowiak) – Piotr Krawczyk (46. Jan Marcinkowski), Paweł Orzechowski, Walter Winkler, Zygmunt Anczok - Konrad Bajger, Jan Liberda, Ryszard Grzegorczyk – Jerzy Jóźwiak, Jan Banaś, Jerzy Radecki. Trener: Józef Majcher

Polska: Hubert Kostka (1940, Górnik Zabrze) (46. Witold Szyguła, 1940, Zagłębie Sosnowiec) – Antoni Piechniczek (1942, Ruch Chorzów), Jan Wraży (1943, GKS Katowice), Roman Bazan (1938, Zagłębie Sosnowiec), Krystian Michallik (1944, Gwardia Warszawa) – Zygfryd Szołtysik (1942, Górnik Zabrze), Andrzej Jarosik (1944, Zagłębie Sosnowiec) (46. Zygmunt Schmidt, 1941, GKS Katowice), Joachim Stachuła (1940, Zagłębie Wałbrzych) (46. Jerzy Wilim, 1941, Szombierki Bytom) – Gerard Pawlik (1944, Zagłębie Wałbrzych), Joachim Marx (1944, Gwardia Warszawa) (46. Jerzy Sadek, 1942, ŁKS Łódź), Gerard Rother (1942, GKS Katowice). Trener: Ryszard Koncewicz (1911)